مطلب فعلی :

صداهای مختلف ماشین که باید جدی بگیرید

رفتن به بالا

صداهای مختلف ماشین که باید جدی بگیرید

نوشته mehdi

1 سال قبل

بدون دیدگاه

دانستنی ها

مجله اینترنتی دانستنی ها

ممکن است هنگامی که در حال رانندگی در طول جاده هستید، ناگهان صدا هایی مثل تلق تلق، خش خش یا صدایی شبیه آسیاب کردن را بشنوید .این صدا ها چیزهای زیادی را در مورد ماشین ما نشان می دهند. و حتی گاهی اوقات بیان کننده مشکلاتی هستند که ممکن است خفیف یا شدید باشد.

صداهای مختلف ماشین

هر نوع صدای مختلفی در ماشین به معنی مشکل نیست اما گاهی اوقات این معنی را می دهد که همه چیز اوکی و سالم نیست. حال در این قسمت از دانستی های خودرو در نمناک قصد داریم که به برخی از این صدا ها اشاره کنیم و به شما بگوییم که هر کدام چه معنایی دارند.

صداهای مختلف ماشین

توجه به صداهای مختلف ماشین

علت صداهای مختلف از ماشین

– صدای جیغ مانند

راننده ها معمولا هر از گاهی این صدا را می شوند اما اگر مشکلی در ماشین وجود داشته باشد، اول صدای جیغ و سپس صدای تلق تولوق می شنوید و معمولاً در چنین مواقعی ترمز شما خشک شده و آسیب جدی به ماشینتان وارد نشده است.

– صدای ریز و سنگین

معمولاً به ما پیشنهاد می کنند که هر چند وقت یکبار به طور منظم روغن ماشین را عوض کنیم تا دچار آسیب نشود و گاهی اوقات افراد فراموش می کنند که ماشین را به تعویض روغنی ببرند و توجه نکردن به تعویض روغن ماشین می تواند مشکلاتی را به وجود بیاورد.

صدای ریز و سنگین از موتور معمولاً یکی از همین مشکل ها است که نشان دهنده این است که روغن ماشین تمام شده و همان طور که می دانید روغن قلب ماشین محسوب می شود. موتور نیز بدون روغن مدت زمان زیادی دوام نمی آورد و پس حتماً این مشکل را برطرف کنید.

 صدای کوبیدن ماشین

علل صداهای بد و مختلف از ماشین

– تلق تلق

بعضی از افراد در چرخ های جلویی صداهایی مثل تلق تلق را می شنوند و معمولاً هنگام دور زدن بیش از همیشه با این صدا مواجه می شوند و برای چرخ زدن ماشین و دور زدن تایر ها نیاز دارند که مرطوب باشند و این کاملاً واضح است. به همین دلیل این صدا را می توان به دلیل خشکی بیش از حد تایر ها دانست و گاهی اوقات این صدا از اگزوز نیز می باشد و پس بهتر است آن ها را با یکدیگر قاطی نکنید.

– غرش

اگر صدایی به طور مداوم مثل بوم بوم بوم شنیدید، می تواند نشان دهنده جسم آویزان شده از ماشین شما باشد. و اگر این موضوع را برطرف نکنید ، ممکن است که در هنگام رانندگی کنترل خود را از دست بدهید. صدای بوم بوم ناگهانی و بلند نیز به معنی این است که قطعه ای در ماشین شما دچار شکستگی شده که این هم باعث از دست دادن کنترل راننده خواهد شد.

 صدای غرش ماشین

نکات مهم در صداهای مختلف ماشین

 علت صداهای بد ماشین

– صدای شبیه به ناله

اگر ناگهان دیدید که ماشین شما صدای آرام و شبیه به ناله دارد، حتماً اتفاقی در ماشین رخ داده است که در این حالت نباید بیش از حد به ماشین فشار بیاورید و در واقع این صدا هرگز نباید از ماشین شنیده شود و هر چه سریع تر به یک مکانیک مراجعه کنید تا مشکل را پیدا کنید.

– صدای لاستیک

افراد معمولاً به صدا های مختلف ماشین عادت دارند و گاهی اوقات دیر متوجه صدا های عجیب و غریب می شوند و مثلا اگر متوجه شدید که تایر لاستیک ماشین شما صدا می دهد، این اتفاق می تواند نشانه ای باشد که مشکلی در لاستیک وجود دارد و بهتر است که اگر مسافر سوار ماشین است، او را پیاده کنید و در نزدیک ترین مکان ممکن توقف کنید و مشکل را پیدا کنید.

صدای جیغ ماشین

صدای بدلاستیک به چه دلیل است؟

انواع صداهای ماشین

– صدای خش خش

صدای خش خش می تواند نشان دهنده مشکلاتی در اطراف لوله موتور باشد و همچنین می تواند خبر از روغن ریزی یا عملکرد بد وکیوم ماشین بدهد و گاهی اوقات سیستم صدا معمولا از زیر اگزوز به وجود می آید و خبر از پمپاژ بد آب در ماشین می دهد.

– جیغ ممتد

این جیغ ممتد در ماشین نشان دهنده شکنندگی هایی در ماشین است و این صدا نشان می دهد که خیلی وقت است ماشین خود را ارزیابی نکرده اید و بهتر است که هر چه سریع تر چکاپ ماشین را انجام دهید.

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

پربازدیدترین ها