مطلب فعلی :

شهری که مرده هایش از زنده ها بیشترند

رفتن به بالا

شهری که مرده هایش از زنده ها بیشترند

نوشته mehdi

1 سال قبل

بدون دیدگاه

دانستنی ها

مجله اینترنتی دانستنی ها

در سال ۱۹۰۰، سان فرانسیسکو شهر پر جمعیتی از مرده ها بود، در طی هجوم طلا، معدن چیان طلا، بازرگانان و مهاجران از سراسر جهان در جستجوی زندگی بهتر، همراه با این جریان، گرد هم آمدند و چون تعداد مرده ها افزایش یافت، ۲۷ قبرستان شهر در آستانه لبریز از جمعیت قرار گرفتند.

شهر مرده ها

شهری عجیب با ۱۷ قبرستان

آن ها به عنوان یک خطر سلامتی در نظر گرفته شدند، اما مهم تر از آن، بخش بزرگی از املاک و مستغلات را اشغال کردند، بنابراین در ۱۹۰۲، شهر و هیئت نظارت بر شهرستانها وجود مردگان بیشتری را در شهر ممنوع کردند و گورستان های بزرگ تر مانند لورل هیل و کالواری را مجبور کردند تا مردگان خود را به خارج از شهر سوق دهند.

مبارزه با ماندن مردگان در آرامگاه اصلی خود چند دهه طول کشید، اما تا سال ۱۹۴۲، تنها دو قبرستان در سان فرانسیسکو – گورستان ملی سان فرانسیسکو و گورستان دولورس باقی ماندند. آن ها هنوز در اطراف هستند، اما هیچکدام از آن ها مرده جدیدی را نمی پذیرند.

بیش از ۱۵۰۰۰۰ جسد از سان فرانسیسکو به شهر کوچک کولما منتقل شدند، یک جامعه کوچک که در سال ۱۸۹۲ تاسیس شد، زمانی که اسقف اعظم پاتریک ریوردان تصمیم گرفت تا آرامگاه جدیدی در یک دره در ۵ مایلی جنوب شهر ایجاد کند، مزرعه کوچک سیب زمینی که او به عنوان محل گورستان جدید کاتولیک ها تقدیس شد، تنها شهری شد که تعداد مردگان در آن بیش از تعداد زندگانش بود.

شهری عجیب

شهری که مرده هایش از زنده های آن بیشتر است

در سراسر تاریخ این کشور، کولما هرگز تعداد بیشتری افراد زنده به نسبت مردگان را نداشته است، امروزه، خانه حدود ۱، ۸۰۰ نفر زنده و بیش از ۱٫۵ میلیون مرده در این شهر هستند و ۱۷ قبرستان بزرگ در این شهر وجود دارد که با علاقه مردم محلی آن را پارک های عمومی می نامند. همانطور که در بخش سرگرمی نمناک می خوانید کولما هنوز به عنوان محل تدفین سان فرانسیسکو عمل می کند، بنابراین تعداد “ساکنان زیرزمینی” اش هنوز با سرعت زیادی در حال افزایش است، تخمین زده می شود که در حدود ۷۵ جسد مرده هر روز وارد کولما می شوند.

نسبت مرده به زنده در شهر کولما به آن لقب هایی از قبیل “شهر ساکت”، “شهر ارواح”، یا “شهر مردگان” را داده است، آن ها می دانند که این مرده ها هستند که خانه شان را منحصر به فرد می کنند و حتی وقتی شعار شهر رسمی شان را ایجاد می کنند آنها در شهرشان نقش دارند – “خوب است که در کولما زندگی کنیم”.

قبرستان کولما

۱۷ قبرستان بزرگ در شهر کولما وجود دارد

کولما یک خانه ابدی برای بسیاری از شخصیت های تاریخی است، از قمارباز افسانه ای غرب وحشی و قاضی ایرپ وایت، تا پیشگام کتان، استراوس لوی یا لوگوی بیسبال ، جو دیماگیو.

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

پربازدیدترین ها