مطلب فعلی :

حقایق جالب در مورد کشور برزیل

رفتن به بالا

حقایق جالب در مورد کشور برزیل

نوشته mehdi

1 سال قبل

بدون دیدگاه

دانستنی ها

مجله اینترنتی دانستنی ها

جزیره ای که بیشترین جمعیت مار را دارد!

جزیره مارها یا ” Ilha Queimada ” هیچ سکنه ای ندارد و در حقیقت این جزیره بقدری وحشتناک می باشد که حتی قادر به ایستادن کنار ساحل این جزیره نخواهید بود. با این حال اکثر مارهایی که در این جزیره وجود دارند از نوع مارهای ” Golden lancehead ” که نوعی مار طلایی هستند، می باشد که در عین حال بسیار سمی و کشنده نیز هستند.

برزیل

۲- گونه های حیوانی و گیاهی خاص

برزیل کشوری بزرگ می باشد که در آن گونه های حیوانی و گیاهی بسیار زیادی وجود دارد که یکی از دلایل متمایز شدن کشور برزیل نسبت به سایر کشورهای جهان شده است. همچنین لازم به ذکر است که جنگل های بارانی آمازون، به میزان ۶۰ درصد در خاک برزیل هستند که در این جنگل شاهد گونه های مختلف حیوانات و گیاهان هستیم.

۳- رایج ترین نام ها در برزیل

دو نام ” ماریا ” و ” خوزه ” از رایج ترین نام ها در کشور برزیل می باشند که طبق گزارشات انجام شده چیزی نزدیک به ۱۱ میلیون دختر دارای اسم ماریا و بیش از ۵ میلیون پسر به اسم خوزه در این کشور وجود دارند. سری دوم نام های رایج در کشور برزیل آنا و جوآئو می باشند.

۴- بزرگترین شرکت تولید کننده قهوه جهان

بسیاری از کشورها در سرتاسر جهان قهوه تولید می کنند اما هیچ یک از آنها نمی توانند با کشور برزیل رقابت کنند چرا که کشور برزیل در طی ۱۵۰ سال گذشته به عنوان بزرگترین کشور تولید کننده قهوه در سطح جهان می باشد. همچنین در سال ۲۰۱۷ میلادی حدودا به میزان ۲۵۹۱۹۹۹ تن قهوه تولید و عرضه شد که واقعا منحصر بفرد می باشد.

بزرگترین تولید کننده قهوه جهان

۵- جمعیت کشور برزیل

کشور برزیل طبق آخرین گزارشات انجام شده دارای جمعیتی بیش از ۲۱۰ میلیون نفر می باشد که به همین دلیل پنجمین کشور پرجمعیت جهان است که مساحت این کشور به میزان ۵٫۶% از مساحت کل جهان را تشکیل داده است.

۶- برزیل در گذشته به آفریقا غربی متصل بوده است

اگر به شکل کشور برزیل و همچنین شکل قسمت غربی آفریقای جنوبی با دقت نگاه کنید، می توانید به راحتی متوجه شباهت آن دو شوید که به همین دلیل گفته می شود این دو در گذشته به یکدیگر متصل بوده اند که طبق گفته ها به حدود ۱۴۰ میلیون سال گذشته باز می گردد.

۷- تعداد فرودگاه های کشور برزیل

کشور برزیل یکی از کشورهای جهان می باشد که در آن فرودگاه های بسیار زیادی وجود دارد که تعداد این فرودگاه ها چیزی بیش از ۴۰۰۰ فرودگاه می باشد که واقعا خارق العاده می باشد.

فرودگاه های کشور برزیل

۸- برزیل، مقصدی برای ژاپنی ها!

جالب است بدانید که تقریبا ۱٫۶ میلیون نفر ژاپنی در کشور برزیل زندگی می کنند که اکثر آنها در طی سال های ۱۹۲۶ الی ۱۹۴۱ میلادی به این کشور مهاجرت نمودند.

۹- موفق ترین تیم فوتبال جهان

شاید فوتبال در چین اختراع شده باشد، اما موفق ترین کشور در این بازی بی شک کشور برزیل می باشد که در طول تاریخ بازیکنان بزرگی در آن بازی کرده اند که تا به امروز تیم فوتبال برزیل تنها کشوری می باشد که موفق به کسب ۵ کاپ جام جهانی شده است.

تیم فوتبال برزیل

۱۰- بیشترین میزان کاتولیک های جهان

ایالات متحده دارای بیشترین جمعیت مسیحیان جهان می باشد. اما وقتی صحبت از کاتولیک ها و کشوری که بیشترین کاتولیک های جهان را داراست، می توان به کشور برزیل اشاره کرد چرا که این کشور دارای چیزی نزدیک به ۱۱۸ میلیون کاتولیک می باشد.

۱۱- ماشین های بروز و جدید برزیل با سوخت خاص

ماشین و اتومبیل های جدیدی که به مردمان کشور برزیل ارائه می شوند، به میزان ۹۲ درصد از آنها برای سوخت، از اتانول استفاده می کنند که این اتانول از نیشکر ساخته شده است که بجای سوخت های فسیلی برای سوخت اتومبیل بکار می روند.

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

پربازدیدترین ها