مطلب فعلی :

آیا توانایی پیش بینی و پیشگویی حیوانات حقیقت دارد ؟

رفتن به بالا

آیا توانایی پیش بینی و پیشگویی حیوانات حقیقت دارد ؟

نوشته mehdi

1 سال قبل

بدون دیدگاه

دانستنی ها

مجله اینترنتی دانستنی ها

اما آیا حیوانات حس ششم هم دارند ؟ یعنی می توانند از آینده به ما خبر دهند ؟ شاید این موضوع برایتان عجیب باشد اما مطالعاتی نشان می دهد که این امکان وجود دارد.

هزار سال پیش یک زلزله بزرگ در یونان اتفاق افتاد و ساختمان ها به طور کامل تخریب شدند و بسیاری از افراد مجروح شدند. این اتفاق تیتر خبری اول بود اما چیزی که جالب بود این بود که حیوانات چند روز قبل این موضوع را فهمیده بودند. مارها، موش ها و راسو ها همگی به یک منطقه پناه برده بودند.

در سال ۱۹۷۵، مسئولین چین به مردم دستور دادند که شهرهای خود را خالی کنند چون که می دانستند بلایی در راه است. آن ها این موضوع را از روی رفتار عجیب و غریب حیوانات فهمیده بودند و تنها چند روز بعد یک زلزله ۷٫۳ ریشتری اتفاق افتاد و حدودا ۱۵۰۰۰۰ نفر از این زلزله آسیب دیدند.

پیشبینی زلزله

پیشگویی حیوانات و زلزله

پیشگویی حیوانات به زلزله محدود نیست

حیوانات در پیشگویی زلزله بسیار ماهر هستند اما موضوع فقط در مورد زلزه نیست و چنانچه در بخش جالب ترین ها در نمناک می خوانید حیوانات در سال ۲۰۰۴ در سری لانکا رفتار های عجیبی از خود نشان دادند. فیل ها به مناطق مرتفع فرار کردند و سگ ها بیرون از خانه نمی رفتند، فلامینگو ها به سمت آبشار ها رفتند، حیوانات باغ وحش پناهگاه خود را ترک نمی کردند. چند روز بعد در ساحل این کشور سونامی بسیار عجیبی اتفاق افتاد.

اما حیوانات فقط بلایا را تشخیص نمی دهند، آن ها قادرند که تغییرات کوچک در آب و هوا را نیز قبل از اتفاق افتادن بفهمند. زنبورها دقیقا قبل باران به پناهگاه خود می روند و کشاورزان این موضوع را دریافته اند زمانی که زنبورها از لانه خود بیرون نمی آیند، یعنی اینکه طوفان و باران شدیدی در راه است. گربه ها، سگ ها، لاک پشت ها و پرندگان همچنین می توانند وجود طوفان را تشخیص دهند.

 پیش بینی زلزله

حیوانات و زلزله

اثبات پیشگویی حیوانات

متخصصان نیز بعد از این اتفاقات دست به انجام تحقیقاتی زدند و این موضوع را اثبات کردند که حیوانات توانایی پیشگویی دارند. آن ها باران را از طریق حس شدید بویایی خود متوجه می شوند، زلزله نیز از طریق توانایی شنیداری آن ها و شنیدن اتفاقات درون زمین است و آن ها همچنین هواشناسان بسیار خوبی نیز می باشند.

به راحتی ما را از وجود طوفان با خبر می کنند.پیشگویی حیوانات به طور قطع همیشه درست است و می توان این موضوع را با کمی توجه به حیوانات اطراف فهمید و البته زنبورها و سنجاب ها در پیشگویی وضعیت آب و هوایی و طوفان ها مهارت بیشتری نسبت به بقیه حیوانات دارند که نباید آن را نادیده گرفت.

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

پربازدیدترین ها