مطلب فعلی :

روش های پخت کوکو تره

رفتن به بالا

روش های پخت کوکو تره

نوشته mehdi

11 ماه قبل

بدون دیدگاه

دانستنی ها

مجله اینترنتی دانستنی ها

مواد لازم برای کوکو تره :

 تخم مرغ ۳ عدد
سیب زمینی آبپز ۴ عدد کوچک
تره تازه ۲۰۰ گرم
نمک و فلفل به مقدار لازم
زردچوبه به مقدار لازم
روغن سرخ کردنی  به مقدار لازم

 

طرز تهیه کوکو تره :

ابتدا تره را تمیز کنید و بشویید سپس داخل آبکش بریزید تا آب آن برود. سیب زمینی ها را بشویید و در مقداری آب روی حرارت قرار بدهید تا بپزد و بعد از پخت سیب زمینی ها، آن ها را پوست بگیرید و رنده کنید. تره ها را خرد کنید و به همراه سیب زمینی رنده شده و تخم مرغ ها و مقداری نمک و فلفل و زردچوبه با هم خوب مخلوط کنید.

 

تابه ای نسوز را روی حرارت کم قرار بدهید و مقداری روغن داخل آن بریزید و وقتی روغن داغ شد با قاشق از مواد بردارید و داخل روغن بریزید و سطح آن را با پشت قاشق صاف کنید و دو طرف آن را سرخ کنید. و نوش جان کنید.

 

کوکو تره,طرز تهیه کوکو تره

طرز تهیه کوکو تره مجلسی

 

طرز تهیه کوکو تره مجلسی

مواد لازم کوکو تره مجلسی : برای ۴ نفر

سیر  ۲ حبه
 تره  ۸۰۰ گرم
 گردو ۵۰ گرم
 تخم مرغ  ۴ عدد
 زرشک به مقدار لازم
 روغن مایع به مقدار لازم
 نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

 

طرز تهیه کوکو تره :

ابتدا تره ها را پاک کنید و می شویید و در آبکش قرار بدهید تا آب آن خارج شود و سپس روی تخته آشپزخانه تره ها را ریز خرد کنید و در کاسه ای بزرگ بریزید. سیرها را پوست بگیرید و آبکشی کنید و رنده ریز کنید و به تره بیافزایید.

 

تخم مرغ ها را جداگانه در پیاله ای بشکنید و اگر سالم بودن داخل کاسه ای بریزید و روی آن ها نمک، فلفل سیاه بپاشید و خوب هم بزنید و به تره اضافه کنید. و نصف گردوها را با چاقو خرد کنید.

 

اگر تمایل ندارید در لای دندان گردو را حس کنید آن را پودر کنید و به مواد بیافزایید و مواد را مخلوط کنید. تابه ای را روی حرارت کم قرار بدهید و روغن داخل آن بریزید تا داغ شود سپس مایه کوکو را داخل روغن داغ بریزید.

 

تا کمی خودش را گرفت باقیمانده گردو و زرشک را روی سطح کوکو بریزید و درب تابه را بگذارید تا سرخ شود و سپس از وسط کوکو را نصف کنید و بر گردانید تا طرف دیگر آن نیز سرخ شود. کوکو تره را داخل ظرفی بکشید و با نان و گوجه فرنگی نوش جان کنید.

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

پربازدیدترین ها